Zamknij

Atak nożownika w Rzeszowie. Kobieta stoczyła dramatyczną walkę o życie

10.08.2022 13:45

Mężczyzna zaatakował kobietę na jednym z rzeszowskich osiedli. Kilkukrotnie zranił ją nożem, usiłując wyrwać jej torebkę. Policja zatrzymała 64-latka, który jest podejrzany o atak. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do ataku doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Pułaskiego w Rzeszowie - poinformowała w środę podkarpacka policja. "Kobieta została zaatakowana nożem przez nieznanego mężczyznę. Gdy wsiadała do samochodu, napastnik usiłując wyrwać torebkę, kilkukrotnie ugodził ofiarę napaści nożem. Kobieta, broniąc się przed nim została ranna, ale udało jej się wyrwać i uciec. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu" – podała policja.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce na podstawie opisu kobiety sporządzili rysopis napastnika. Mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi i miał w ręku nóż, został zauważony przez policjantów na jednej z sąsiednich ulic. Funkcjonariusze obezwładnili go, odebrali nóż i zatrzymali.

Atak nożownika w Rzeszowie. 64-latek zaatakował kobietę

Jak zaznaczyła policja, 64-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany i nie potrafił podać powodów swojego postępowania. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator przestawił mu zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 64-latka na trzy miesiące.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Wojciech Huk/oprac. AK