Zamknij

Przerażenie na rzeszowskim osiedlu. Matka z dziećmi zaatakowana przez dzika

Redakcja
22.01.2019 15:41
Przerażenie na rzeszowskim osiedlu. Matka z dziećmi zaatakowana przez dzika
fot. Shutterstock

Matka z dziećmi w wieku 6 i 10 lat została zaatakowana przez dzika przed blokiem na jednym z osiedli w Rzeszowie. - Dzik biegł prosto na nas z odległości około 30 m, po czym wdarł się do klatki i ugryzł mojego syna – powiedziała kobieta. Weterynarz ocenił, że zachowanie zwierzęcia było nietypowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dzik zaatakował matkę z dziećmi na osiedlu w Rzeszowie. "Zwierzę najpierw przebiegło obok innej małej dziewczynki, stojącej na miejscowym placu zabaw i błyskawicznie podbiegło do klatki schodowej, do której wchodziła kobieta z dziećmi" – napisał na Facebooku świadek zdarzenia. 6-latek, który nie zdążył schować się w klatce, został ugryziony.

Zobacz także

Informacje potwierdza kobieta. "Chcę potwierdzić, że do tego ataku doszło, dzik biegł prosto na nas z odległości około 30 m, po czym wdarł się do klatki i ugryzł mojego syna" – mówi w rozmowie z portalem „Rzeszów News”. "Na szczęście syn miał dwie pary spodni i dzik złapał tylko za jedną parę i nie uszkodził ciała. Zdarzenie zostało zgłoszone do Straży Miejskiej" – dodaje matka chłopca.

Weterynarz: Dziki są raczej płochliwe

"Powiadomiliśmy o zdarzeniu lekarza weterynarii. Matka chłopca dzwoniła do nas dziś i mówiła, że była z dzieckiem na pogotowiu. Chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń. Ma tylko poszarpane spodnie" - informuje dyżurny Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Weterynarz nie krył zdziwienia całą sytuacją. - Dziki są raczej płochliwe i bardziej prawdopodobne jest, że uciekną na widok człowieka niż go zaatakują – przekonuje w rozmowie z „Rzeszów News”.

RadioZET.pl/RzeszowNews/BM