Zamknij

Ksiądz skazany za pedofilię. Molestował dzieci uczestniczące w rekolekcjach

06.06.2019 15:53
Ksiądz skazany za pedofilię. Molestował dzieci uczestniczące w rekolekcjach
fot. Calamity Jane/shuttertsock

Ksiądz Paweł T., były dyrektor domu rekolekcyjnego w Rzeszowie, został skazany za pedofilię na półtora roku pozbawienia wolności – informuje w czwartek Wirtualna polska.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Były dyrektor domu rekolekcyjnego w Rzeszowie, ksiądz Paweł T. został skazany za molestowanie seksualne nieletnich na 1,5 roku więzienia. 53-letni duchowny usłyszał zarzuty popełnienia trzech przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Kleryk – jak podaje portal – molestował seksualnie dzieci w wieku gimnazjalnym, które uczestniczyły w rekolekcjach. Jego ofiarą padli chłopcy. Duchowny zakradł się do ich pokoju w nocy i dotykał miejsca intymne – podaje portal. Chłopcy poinformowali o całym zdarzeniu rodziców, którzy z kolei zawiadomili policję.

Zobacz także

Wyrok jest prawomocny

Wyrok, który zapadł w sprawie Pawła T., jest prawomocny. Na półtora roku pozbawienia wolności ksiądz został skazany przez sąd pierwszej instancji. Jednak oskarżony i prokuratura odwołali się od tej decyzji. Sąd apelacyjny ogłoszony wcześniej wyrok podtrzymał, ale zmienił konstrukcję prawną czynów, za które odpowiadał kleryk. 1,5 roku więzienia to więcej niż domagała się prokuratura, chcąc skazać księdza jedynie na pozbawienie wolności w zawieszeniu.

Zobacz także

Na Pawła T. został nałożony również 15-letni zakaz prowadzenia zajęć dla dzieci. W jego sprawie toczy się także odrębny proces, dotyczący molestowania seksualnego 23-letniego mężczyzny.

Zobacz także

Jak poinformowała rzeszowska Kuria, wobec księdza wszczęto postępowanie kanoniczne a decyzję w zakresie dalszej działalności kościelnej Pawła T. podejmie Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie.

 

RadioZET.pl/wp.pl/o2.pl