Zamknij

Nad zalewem znaleziono zwłoki. To może być zaginiony w styczniu 25-letni Mariusz

27.10.2021 12:00
zwłoki nad zalewem w Rzeszowie
fot. Policja Podkarpacka

W Rzeszowie, w rejonie zalewu nad Wisłokiem, znaleziono ciało w stanie rozkładu. Wstępne ustalenia wskazują, że mogą to być zwłoki mężczyzny. Ubiór wskazuje na zaginionego w styczniu 25-letniego Mariusza Michalika - poinformował prokurator. Konieczne będą badania DNA.

Ciało ludzkie, będące w stanie rozkładu, zostało znalezione w środę rano w rejonie zalewu nad Wisłokiem w Rzeszowie. Na miejscu policja i prokurator prowadzą czynności. Jak poinformował w środę oficer prasowy rzeszowskiej policji nadkom. Adam Szeląg, ciało znalazł około godz. 4.50 pracownik firmy prowadzącej prace przy pogłębianiu zalewu.

Zwłoki nad zalewem w Rzeszowie. To zaginiony Mariusz Michalik?

- Kiedy zauważył leżące na maszynie ciało, zawiadomił służby. Ciało jest w stanie daleko posuniętego rozkładu. Wstępne ustalenia wskazują, że mogą to być zwłoki mężczyzny – wyjawił nadkom. Szeląg.

Na miejscu pod nadzorem prokuratura z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów pracują policjanci. - Po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu rozpocznie się ustalanie tożsamości zmarłej osoby – dodał oficer prasowy.

Według informacji prokuratury zwłoki znalezione nad ranem to prawdopodobnie ciało zaginionego w styczniu 25-latka. – Konieczne będą badania DNA. Po ubiorze możemy powiedzieć, że ciało prawdopodobnie należy do zaginionego Mariusza Michalika – przekazał Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, cytowany przez portal rzeszow-news.pl.

Mariusz Michalik zaginął w tajemniczych okolicznościach 5 stycznia. Ostatni raz widziany był przez współlokatorów w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Grabskiego, wtedy też jego telefon ostatni raz logował się do sieci. Wieczorem, w dniu zaginięcia, 25-latek wyszedł przed blok, by zapalić papierosa. Wtedy ślad się urwał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Pipała/rzeszow-news.pl/nowiny24.pl