Zamknij

PKS chciał usunąć niedzielne połączenia w Rzeszowie. Pasażerowie powiedzieli "nie"

Redakcja
02.03.2018 14:52
PKS chciał usunąć niedzielne połączenia w Rzeszowie. Pasażerowie powiedzieli "nie"
fot. East News

W związku z wprowadzeniem niedziel wolnych od handlu, rzeszowski PKS poinformował o usunięciu niektórych połączeń. Po burzliwej dyskusji niezadowolonych pasażerów w mediach społecznościowych, zdecydowano się zrezygnować z pomysłu.

Zarząd PKS w Rzeszowie decyzję o usunięciu części połączeń tłumaczył niską frekwencją i brakiem rentowności. –W związku w wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. informuje, o zawieszeniu wykonywania komunikacji na liniach PKS w niedziele 11 i 18 marca br. ze względu na niską frekwencję i rentowność tych połączeń – napisali na swoim Facebooku.

Chcieli usunąć niedzielne połączenia

Pasażerowie rzeszowskiego PKS natychmiast zareagowali na tę wiadomość, pisząc dziesiątki negatywnych komentarzy. – To niemałe utrudnienie dla studentów zaocznych, którzy w niedzielę wracają z zajęć na uczelni – pisał jeden z internautów.

Burza na Facebooku

Lawina negatywnych komentarzy zarząd zdecydował się wycofać z pomysłu. – W związku z interwencją gmin, których dotyczy ograniczenie niedzielnej komunikacji w dniach 11 i 18 marca br. oraz chęcią partycypacji w kosztach finansowania nierentownych kursów, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. podjął decyzję o przywróceniu zawieszonych kursów – napisał.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/rzeszow-news.pl/strz