Zaatakował go w windzie, pobił i zaciągnął do innego mieszkania. Poszło o dziewczynę

Redakcja
25.07.2018 12:33
Policja
fot. Podkarpacka Policja

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i pozbawienie wolności. Zaatakowali 29-latka, kiedy wchodził do windy. Pobili go i siłą zaciągnęli do mieszkania, gdzie przetrzymywali go przez kilka godzin. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 5.30. Z przekazanych informacji wynikało, że tuż przed wejściem do windy pokrzywdzony został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik pobił go, oskarżając o kontakty ze swoją dziewczyną. Kiedy zjechali windą na parter, siłą zaciągnął go do innego bloku, do mieszkania swojego znajomego.

Zobacz także

W mieszkaniu, już wspólnie z drugim podejrzanym, niemal trzy godziny przetrzymywali 29-latka. W tym czasie bili go i grozili mu nożem. Mężczyźni, a zwłaszcza pierwszy z napastników, żądali, aby przyznał się do kontaktów z jego dziewczyną. Zabrał mu obrączkę, sprawdził jego telefon i dowód osobisty. Podczas dręczenia pokrzywdzonego podejrzani pili alkohol.

Po około trzech godzinach uznali, że osiągnęli swój cel i pozwolili pokrzywdzonemu wyjść. Już po opuszczeniu mieszkania jeden z mężczyzn jeszcze kilkakrotnie dzwonił do zawiadamiającego, grożąc mu pozbawieniem życia. W obawie o własne bezpieczeństwo w czwartek wieczorem 29-latek zdecydował się zawiadomić policjantów.

Zatrzymanie i areszt

W piątek rano policjanci ustalili tożsamość pierwszego z podejrzanych. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim obrączkę należącą do pokrzywdzonego. Około południa zatrzymali drugiego z podejrzanych. Był nim 32-letni właściciel mieszkania, w którym przetrzymywali pokrzywdzonego. Policjanci przesłuchali obu zatrzymanych mężczyzn. Przeprowadzili również okazanie, w trakcie którego sprawcy zostali rozpoznani.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa. Prokurator przedstawił im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. 39-latek usłyszał ponadto zarzut gróźb karalnych.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zobacz także

RadioZET.pl/Podkarpacka Policja/MP