Zamknij

Zakradł się z nożem, by zadźgać śpiące małżeństwo. Ruszył proces 18-latka

22.07.2021 14:14

Ruszył proces Mateusza M., który jako 16-latek zaatakował nożem małżeństwo spod Łańcuta (woj. podkarpackie) w ich domu. Oskarżonemu grozi do 25 lat więzienia.

Zaatakował nożem małżeństwo w ich domu. Ruszył proces
fot. Reporters / GYS/REPORTER

Do ataku nożownika w Kosinie pod Łańcutem doszło w lipcu 2019 roku. 16-letni wówczas M. skradł się w nocy do domu małżeństwa Krzysztofa i Jolanty F. Wybudzonym partnerom zadał wiele ciosów nożem. Mimo poważnych ran, oboje przeżyli.

Nożownik wtargnął do domu F. zamaskowany. Gdy zobaczył, że mężczyzna wstał, doszło do szarpaniny. W jej trakcie zadał mu kilka ciosów w okolice klatki piersiowej i brzucha. Następnie zaatakował kobietę, gdy ta chciała pomóc mężowi. W wyniku zadania im licznych ran kłutych pokrzywdzeni odnieśli urazy wielonarządowe, co spowodowało u nich ciężki uszczerbek na zdrowiu, zagrażający życiu.

16-latek skradł się w nocy, zaatakował małżeństwo w ich domu. Ruszył proces

W domu znajdowały się jeszcze małe dzieci, w wieku 3 i 6 lat, ale nic im się nie stało. Po ataku M. uciekł z miejsca zdarzenia przez balkon, po przystawionej drabinie. Po blisko dwóch latach od tamtego ataku Mateusz M. stanął przed sądem z zarzutem usiłowania zabójstwa. Z racji, że dopuścił się przestępstwa jako niepełnoletni, grozi mu maksymalnie 25 lat więzienia.

Rozpoczęty w czwartek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie proces, z uwagi na wiek oskarżonego, będzie się toczyć z wyłączeniem jawności. M. został doprowadzony przed sąd ze skutymi rękoma. Mateusz M. w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył natomiast obszerne wyjaśnienia. Został przebadany przez biegłych psychiatrów i psychologa, którzy uznali, że w chwili popełniania czynu był poczytalny. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP