Zamknij

Kamery uchwyciły moment dramatycznego wypadku w Rzeszowie [WIDEO]

Redakcja
19.12.2018 17:34
Rzeszów. Śmiertelny wypadek z udziałem szynobusa. Nagranie z monitoringu
fot. Waldemar Kowal/Twitter

Po wypadku w Rzeszowie, gdzie szynobus uderzył w samochód osobowy, śledczy ustalają przyczyny tragedii. Dwie osoby zginęły, a jeden ranny trafił do szpitala. Dramatyczny moment został uchwycony przez kamery monitoringu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji poinformowała, że do wypadku doszło w środę przed godz. 15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie na ul. Warszawskiej.

Jak podaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, jest to przejazd kolejowo-drogowy z działającą sygnalizacją świetlną.

Samochód wjechał pod pociąg relacji Rzeszów - Stalowa Wola.

Zobacz także

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja podał, że samochodem podróżowały trzy osoby, z których jedna zginęła na miejscu, a druga zmarła w drodze do szpitala. Trzecia po reanimacji na miejscu wypadku trafiła do szpitala.

- Uderzenie było tak silne, że samochód został przepchnięty przez pociąg na odległość około 150 metrów – mówił Betleja. Dodał, że strażacy, aby ewakuować poszkodowanych z wraku samochodu, musieli rozcinać karoserię.

W związku z wypadkiem zablokowana jest droga krajowa nr 9. Policja kieruje na objazdy.

Zobacz także

Jakubowski podał w komunikacie, że w związku z wypadkiem ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany.

- Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchamia zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów - Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach - poinformował.

Przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie przy złej pogodzie.

Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD

C