Zamknij

Obcięte końcówki palców i tajemniczy tatuaż. Zwłoki mężczyzny wyłowione z rzeki.

Redakcja
12.04.2018 19:18
Rzeszów
fot. Wikimedia.Commons

Zwłoki mężczyzny znaleziono w zalewie nad rzeką Wisłok w Rzeszowie. Denat miał obcięte końcówki palców. Śledczy badają na razie przyczyny i okoliczności jego śmierci.

O sprawie jako pierwsza poinformowała rzeszowska „Gazeta Wyborcza”. Zwłoki mężczyzny zaczepione w wystające z wody konary zauważyła przypadkowa osoba, która pływała po rzece łódką. Natychmiast poinformowała policję o swoim odkryciu.

Co mówi prokuratura?

— Ustalono, że są to zwłoki mężczyzny pozostające w stanie zaawansowanego rozkładu, w szczególności zaawansowany rozkład dotyczył twarzy. Przy zwłokach nie ujawniono żadnych dokumentów mogących pozwolić na ich identyfikację. Do tej pory nie udało się ustalić personaliów zmarłego — przekazała w rozmowie z „GW” Edyta Lenart, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Zobacz także

— Wstępne wyniki z sekcji zwłok pozwoliły jedynie na wykluczenie przyczyny zgonu na skutek urazu mechanicznego. Do badań zabezpieczono dłoń mężczyzny celem ustalenia, czy brak końcówek palców jest wynikiem rozkładu — dodała.

Drut w nodze i tajemniczy tatuaż

Prokuratura poinformowała również, że mężczyzna prawdopodobnie przeszedł przed śmiercią operację, czego dowodem miał być drut stabilizacyjny znajdujący się w jego kostce. Oprócz tego miał na ciele (konkretnie w okolicy lewej piersi) tatuaż w formie napisu rozpoczynającego się od liter „BE”.

Zobacz także

Według śledczych do zgonu musiało dojść przed kilkoma miesiącami, na co wskazuje letnia odzież, w którą ubrany był denat. Jego wiek wstępnie określono w przedziale 30-40 lat. Zarówno policja, jak i prokuratura proszą o zgłaszanie wspomnianym organom wszelkich informacji na temat tożsamości mężczyzny do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Rzeszowie.

RadioZET.pl/rzeszow.wyborcza.pl/MP