Nie żyje 19-latka - trzecia ofiara zderzenia szynobusu z samochodem w Rzeszowie

Redakcja
27.12.2018 16:27
Rzeszów. Zmarła kolejna ofiara zderzenia samochodu z szynobusem. To 19-latka
fot. KWP Rzeszów

Zmarła trzecia ofiara zderzenia samochodu osobowego z szynobusem w Rzeszowie. To 19-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego. Do tragicznego wypadku doszło 19 grudnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała "Gazeta Wyborcza", 19-latka zmarła w ubiegły piątek w szpitalu, ale informację o jej śmierci śledczy potwierdzili dopiero po Bożym Narodzeniu.

Do tragicznego wypadku doszło 19 grudnia. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Warszawska/Borowa, szynobus jadący z Rzeszowa do Stalowej Woli uderzył w osobowy volkswagen. W pojeździe znajdowały się trzy osoby.

Zobacz także

Na miejscu zginął 27-letni kierowca i 19-letnia pasażerka - oboje byli z powiatu rzeszowskiego. Wypadek przeżyła 19-latka z powiatu przemyskiego, która była reanimowana i następnie przewieziona do szpitala.  

Dopiero po tragedii policja zapowiedziała wniosek o postawienie rogatek w miejscu śmiertelnego potrącenia. 

- Przejazd ten jest w bliskim sąsiedztwie ruchliwej drogi wlotowej do Rzeszowa. W przyszłości ma powstać kolej aglomeracyjna, ruch pociągów będzie więc jeszcze większy. Poza tym to już drugie zdarzenie na tym przejeździe w tym roku, w dodatku ze skutkiem śmiertelnym. Poprzednie miało miejsce 4 maja, wówczas doszło do zderzenia szynobusu z nissanem. Ranna w wypadku została pasażerka nissana - podkreślił  Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, cytowany przez "Wyborczą".

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD