Zamknij

Dramatyczny wypadek na autostradzie. Dwa auta wpadły do rowu. Kilkanaście osób rannych

14.08.2022 08:36

13 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A4 w miejscowości Rzezawa (woj. małopolskie), gdzie samochód osobowy i samochód typu bus wjechały do rowu. Ruch w kierunku Rzeszowa odbywa się lewym pasem - podała Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wypadek
fot. Piotr Kamionka/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku na autostradzie A4, na odcinku węzeł Bochnia - węzeł Brzesko w miejscowości Rzezawa (woj. małopolskie), doszło w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2:15.

W nocy kierujący fordem focusem najprawdopodobniej zajechał drogę busowi marki Mercedes Sprinter i tym samym doprowadził do zderzenia. Oba samochody wypadły z jezdni. Kierujący fordem - 24-latek z powiatu żywieckiego - był nietrzeźwy.

Rzezawa. Wypadek na A4. 13 osób rannych

Jak powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, 13 osób - pasażerów i kierowców obu pojazdów - trafiło do szpitali w Krakowie, Brzesku, Bochni i w Tarnowie. Cztery osoby już opuściły szpital.

Początkowo po wypadku jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała wówczas o pięciu osobach rannych.

W akcji ratunkowej brali udział m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie, która w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Na miejscu pracowało kilka jednostek straży pożarnej, a także siedem zespołów ratownictwa medycznego. Na ten moment przyczyny oraz dokładne okoliczności zdarzenia nie są znane.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Facebook