Zamknij

„SE”: Szydło może zastąpić Dudę w wyborach prezydenckich

Redakcja
04.04.2018 10:43
Andrzej Duda
fot. East News

Czy Andrzej Duda będzie kandydatem PiS w kolejnych wyborach prezydenckich w 2020 roku? Według doniesień „Super Expressu” część  polityków partii rządzącej wolałaby w tej roli widzieć Beatę Szydło. 

Według informacji „Super Expressu” to Beata Szydło miałaby zastąpić Andrzeja Dudę w roli kandydatki PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 

— Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają — twierdzi polityk PiS cytowany przez „SE”. 

Już od czasu zawetowania ustaw o SN i KRS komentatorzy i politycy spekulują, że stosunki na linii prezydent-partia uległy ochłodzeniu. Twardy elektorat PiS nie krył rozczarowania decyzją o wetach. Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” zadawał pytania na antenie TVP Info, czy prezydent nadal chce być w drużynie dobrej zmiany.

Teraz prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną. Z informacji „Super Expressu” wynika, że ta decyzja mocno rozsierdziła część obozu władzy. Dlatego też część polityków ma zastanawiać się nad wystawieniem nowego kandydata w wyborach prezydenckich 2020. 

— Duda coraz bardziej idzie z nami na wojnę. Nie możemy już o nim powiedzieć, że to nasz prezydent. A Beata Szydło jak najbardziej. Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają. Miałaby mocne poparcie — mówi „Super Expressowi” polityk PiS.

Zagłosuj

Kto byłby lepszym prezydentem?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SE/KM