Zamknij

SE: Będzie dodatek 500 zł dla emerytów. Kto dostanie?

Redakcja
08.06.2018 08:40
SE: Będzie dodatek 500 zł dla emerytów. Kto dostanie?
fot. Shutterstock

Będzie 500 zł finansowego wsparcia dla najbiedniejszych seniorów. „Super Express” informuje, że dodatek miałby zostać wypłacony jeszcze w tym roku. Pomoc finansowa ma być skierowana do emerytów, którzy miesięcznie otrzymują 1000 zł brutto. 

O dodatku 500 zł (1000 zł brutto) dla seniorów pisze piątkowy „Super Express”. Dodatek finansowy ma być skierowany do najbiedniejszych emerytów. Tych, którzy otrzymują miesięcznie 1000 zł. Pieniądze zostaną wypłacone jeszcze w tym roku. Planowana data to Boże Narodzenie.

Zobacz także

Wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak zdradza w rozmowie z „Super Expressem”, że szczegóły projektu będą znane tuż po wakacjach. – Im większą emeryturę otrzymuje senior, tym dodatek byłby mniejszy, a ci, którzy otrzymują 1000 zł brutto, mogliby mieć 500 zł dodatku. To jest potrzebne, bo emerytury i renty są na nędznym poziomie. Ale w całej sprawie trwają prace, to nie jest jeszcze zakończone. Bardzo zaawansowane są te prace. I jest w całej sprawie pełna zgoda wszystkich resortów – mówi Szewczak w rozmowie z „SE”.

500 zł dla emerytów

O dodatku finansowym dla seniorów mówi się od dawna. Jeszcze w styczniu minister Rafalska zaprzeczała, jakoby projekt 500 plus dla seniorów był zaplanowany w tegorocznym budżecie. Ciągle powracała jednak kwestia wsparcia najbiedniejszych seniorów. W rozmowie z „Super Expressem” minister Rafalska mówiła już o wspieraniu emerytów corocznym datkiem. 

PSL postulował, aby każda osoba, która dostaje tysiąc złotych emerytury, otrzymała dodatek w wysokości 500 złotych. Do emerytury do wysokości 1500 zł PSL proponuje plus 400 złotych, a do 2000 zł – 300 złotych.

RadioZET.pl/Super Express/KM