Zamknij

SE: Spięcie na linii Kaczyński-Rydzyk. Chodzi o zwierzęta futerkowe

Redakcja
05.02.2018 10:23
SE: Spięcie na linii Kaczyński-Rydzyk. Chodzi o zwierzęta futerkowe
fot. Józef Ostrówka/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk w konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim. „Super Express” donosi, że miało pójść o hodowlę zwierząt futerkowych. 

Zagłosuj

Popierasz zakaz hodowli zwierząt futerkowych?

Liczba głosów:

Jarosław Kaczyński wielokrotnie powtarzał, że jest przeciwnikiem hodowli zwierząt futerkowych. W innym tonie miał wypowiadać się ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja. — Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? — mówił redemptorysta. 

Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt złożona przez PiS zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra czy trzymania psów na uwięzi, a także wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że to kwestia stosunku do zwierząt. 

Zobacz także

Tadeusz Rydzyk ma w tej sprawie inne zdanie i wydaje się popierać hodowców zwierząt futerkowych. „Super Express” dotarł do nagrań Radia Maryja pochodzących z początku tego roku, w których duchowny mówił o negatywnych skutkach dla przemysłu futrzarskiego. 

Zobacz także

— Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą [...]. Tu się szanuje zwierzątka — mówił na antenie — Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia [...]. Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? [...]. Rozmawiałem z człowiekiem, który hoduje w Polsce zwierzęta futerkowe, nabrane kredyty, siedem tysięcy ludzi pracuje i gdzie oni teraz mają pójść? Na bruk? Kto zapłaci za te kredyty, kto zapłaci za to wszystko? — dodał redemptorysta. 

RadioZET.pl/Super Express/KM