Zamknij

Nieoczekiwana zmiana miejsc. SLD rezygnuje z Celińskiego i wystawia Rozenka

Redakcja
26.07.2018 22:32
Rozenek i Czarzasty
fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER/East News

Zarząd warszawskiego SLD cofnął w czwartek Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy. Decyzja ta ma związek z jego obraźliwymi wpisami w internecie pod adresem Jana Śpiewaka. Nowym kandydatem Sojuszu ma być Andrzej Rozenek.

Ustalenia czwartkowego posiedzenia władz Sojuszu w Warszawie przekazali PAP: rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska i lider SLD w Warszawie Sebastian Wierzbicki.

- Podjęliśmy decyzję o cofnięciu rekomendacji dla Celińskiego - powiedział Wierzbicki.

Żukowska poinformowała, że odbędzie się konferencja prasowa, na której władze stołecznego Sojuszu poinformują o swoich dalszych krokach dotyczących jesiennych wyborów prezydenta Warszawy. Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w Sojuszu wynika, że zaprezentowany zostanie nowy kandydat SLD, którym będzie Andrzej Rozenek, były rzecznik i poseł Ruchu Palikota (później Twojego Ruchu).

Zobacz także

Rozenek nie chciał potwierdzić, czy będzie ubiegał się o urząd prezydenta stolicy. W wieczornej rozmowie z Polsat News powiedział jedynie, że Sojusz, którego obecnie jest członkiem, nie może pogodzić się z takim językiem, jakiego w stosunku do Jana Śpiewaka użył Andrzej Celiński.

Zobacz też:

RaduiZET.pl/pap/maal