I Prezes Sądu Najwyższego na zaprzysiężeniu Piskorskiego. SN się tłumaczy

Redakcja
19.09.2017 11:50
Piskorski
fot. Maciej Biedrzycki/KPRP

Sąd Najwyższy tłumaczy się z poniedziałkowej obecności prezes Małgorzaty Gersdorf na ślubowaniu nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego w Pałacu Prezydenckim. Justyn Piskorski zajął miejsce sędziego Lecha Morawskiego, który nazywany był "sędzią dublerem". Obecność Pierwszej Prezes skrytykowało jednoznacznie środowisko prawnicze.

Jak postawę Gersdorf tłumaczy Sąd Najwyższy? Bije się w pierś i zapewnia, że prezes jest teraz w trudnym okresie stresów i przepracowania, dlatego takie kroki podjęte bezrefleksyjnie mogą się zdarzyć, chociaż nie powinny. I podkreśla, że krytyczne stanowisko sędzi Gersdorf w odniesieniu do funkcjonowania w aktualnym - wybranym głównie przez PiS - składzie dalej podtrzymuje.

Zobacz także

To o tyle zaskakujące tłumaczenie, że jeszcze w poniedziałek ze strony Sądu Najwyższego padały zapewnienia, że Małgorzata Gersdorf poszła do Pałacu Prezydenckiego na ślubowanie, bo.... miała nadzieję przy okazji porozmawiać z Andrzejem Dudą o przygotowywanych przez niego ustawach o sądownictwie.

A obie ustawy - dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa - prezydent ma przedstawić w przyszłym poniedziałek.

RadioZET.pl/JoK/MP