Zamknij

Kontrole w escape roomach w całej Polsce. Liczne uchybienia

Redakcja
05.01.2019 16:33
Kontrole w escape roomach w całej Polsce. Liczne uchybienia
fot. AP

Są pierwsze wyniki kontroli tzw. escape roomów działających w Łódzkiem. W każdym z pięciu dotychczas skontrolowanych lokalach były jakieś uchybienia – poinformował oficer prasowy łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak. Uchybienia odnotowano także w Świętokrzyskiem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dodał, że według danych w regionie łódzkim funkcjonują 23 tzw. escape roomy, posiadające ok. 60 pokoi. Znajdują się one w Łodzi, powiecie łódzko-wschodnim, Pabianicach, Bełchatowie, Radomsku, Łasku, Zduńskiej Woli i Piotrkowie Trybunalskim.

Zobacz także

Pawlak zaznaczył, że informacje o kontrolach pochodzą z godz. 15. Do tego czasu skontrolowano pięć obiektów i w każdym wykryto nieprawidłowości. W akcję zaangażowanych jest 28 funkcjonariuszy.

"W tych pięciu skontrolowanych lokalach wykryto 24 nieprawidłowości dotyczące ochrony p. pożarowej, w tym dziesięć warunków ewakuacji. Nałożono trzy mandaty karne" – powiedział.

Z kolei rzecznik łódzkich strażaków Łukasz Gorczyński poinformował, że w Łodzi stworzono kilka zespołów inspekcyjnych, które w pierwszej kolejności przeprowadzą – jeszcze w sobotę - kontrole w 20 wytypowanych obiektach na terenie miasta.

Uchybienia także w Świętokrzyskiem

Świętokrzyscy strażacy zakończyli kontrole trzech tzw. escape roomów, działających na terenie regionu. Część jednego z lokali została wyłączona z użytkowania, poza tym odnotowaliśmy drobne uchybienia - poinformował PAP w sobotę rzecznik kieleckiej straży pożarnej mł. bryg. Mariusz Góra.

Zobacz także

Kontrole zostały zarządzone po tragicznym wypadku, do którego doszło w piątek w Koszalinie, gdzie w wyniku pożaru zginęło pięć nastolatek, a obsługujący obiekt mężczyzna został ciężko ranny.

RadioZET.pl/PAP/BM