Zamknij

Marcin Ch. oblał żonę rozpuszczalnikiem i podpalił. Sąd podtrzymał karę dożywocia

Redakcja
29.05.2017 15:31
Marcin Ch. oblał żonę rozpuszczalnikiem i podpalił. Sąd podtrzymał karę dożywocia
fot. pexels.com

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał w poniedziałek dożywocie dla Marcina Ch. 33-latek w marcu 2015 r. oblał żonę rozpuszczalnikiem i podpalił. Kobieta miała poparzone 70 proc. powierzchni ciała i zmarła po dziewięciu dniach w szpitalu.

Gdański sąd apelacyjny stwierdził, że nie ma podstaw, aby zmniejszyć karę Marcinowi Ch., skazanemu za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator domagał się 25 lat więzienia. Obrona twierdziła, że jej klient nie miał zamiaru zabicia żony.

Brak okoliczności łagodzących

Sąd nie stwierdził okoliczności łagodzących dla Marcina Ch. i wyrok sądu pierwszej instancji został podtrzymany. Sąd uznał też, że kara dożywocia wymierzona przez sąd niższej instancji jest karą "sprawiedliwą i słuszną"

28 marca 2015 r. w Koronowie (woj. kujawsko-pomorskie) Marcin Ch. podczas kłótni z żoną w piwnicy wylał na nią kilkulitrowy baniak z rozpuszczalnikiem i następnie podpalił. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali ciężko poparzoną kobietę. Jej mąż przyznał mundurowym, że doprowadził do tej sytuacji. Dziewięć dni później w wyniku poparzenia 70 proc. powierzchni ciała Natalia Ch. zmarła. Przed śmiercią powiedziała lekarzom, że to mąż ją oblał.

Prawomocny wyrok

– Dlaczego to zrobiłeś? Tak odwdzięczyłeś się jej za dobroć i poświęcenie? – pytała na sali sądowej matka ofiary podczas pierwszej rozprawy. Wyrok sądu jest prawomocny.

RadioZET.pl/PAP/pomorska.pl/strz