Zamknij

Sąd apelacyjny tłumaczy się z decyzji zwolnienia Ryszarda D.

Redakcja
05.03.2017 16:18
Porwanie 12-latki
fot. PAP

Resocjalizacja Ryszarda D. była oceniana dobrze. Jego zachowanie się poprawiało się. Sąd apelacyjny w Szczecinie tłumaczy swoją decyzję o przedterminowym warunkowym zwolnieniu z więzienia mężczyzny podejrzanego o uprowadzenie 12-letniej Amelii. Z informacji, do których dotarł reporter Radia ZET, Ryszard D. wyszedł z więzienia w styczniu tego roku, po siedmiu latach odsiadki za bestialskie pobicie 10-letniej dziewczynki.

Zwolnieniu przeciwne były prokuratura i sąd okręgowy w Szczecinie. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydał sąd apelacyjny. Teraz tłumaczy się z tej decyzji.

Zobacz także

- Sąd ocenił postawę skazanego od 2014 roku, kiedy po raz pierwszy złożył wniosek o zwolnienie. Decyzja o zwolnieniu opierała się na pewnej prognozie - mówił na konferencji prasowej rzecznik sądu Janusz Jaromin. Jak przyznał: przychodzi refleksja, czy nie należało zrobić więcej...

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W sprawie uprowadzenia Amelii prokuratura wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie Ryszarda D. i jego konkubiny. Oboje usłyszeli już zarzuty. Trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie jest przesłuchiwana.

RadioZET.pl/PAP/DG