Gdańsk: sprawa karmienia piersią w restauracji. Sąd apelacyjny podjął decyzję

Redakcja
14.12.2017 17:33
Gdańsk: sprawa karmienia piersią w restauracji. Sąd apelacyjny podjął decyzję
fot. Pexels.com

W czwartek gdański sąd apelacyjny uznał, że doszło do dyskryminacji w głośnej sprawie karmienia piersią w restauracji; inaczej niż sąd I instancji, który orzekł, że przekazanie przez kelnera prośby innych klientów lokalu o dyskretniejsze karmienie dyskryminacją nie było.

Zagłosuj

Czy jesteś za karmieniem piersią w miejscach publicznych?

Liczba głosów:

Sąd apelacyjny nakazał w czwartek sopockiemu restauratorowi przeproszenie klientki oraz zapłacenie jej dwóch tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia. - Kobiecie zaoferowano usługę gorszej jakości niż innym klientom - zaznaczył sąd w uzasadnieniu decyzji.

Pozew w tej sprawie wniosło w imieniu kobiety Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA): żądało 10 tys. zł odszkodowania dla kobiety oraz przeprosin. PTPA zarzuciło właścicielowi sopockiego lokalu, że jeden z kelnerów dopuścił się dyskryminacji klientki, przekazując jej prośbę innych gości restauracji o dyskretniejsze karmienie dziecka. W połowie grudnia ub.r. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił powództwo uznając, że do dyskryminacji nie doszło. Apelację w tej sprawie wniosło – w imieniu młodej matki – PTPA. Przyłączył się do niej także Rzecznik Praw Obywatelskich. 

RadioZET.pl/PAP/KM