Sąd skazał Bukaciaka na 25 lat więzienia za dwa zabójstwa

Redakcja
08.12.2017 17:42
Sąd skazał Bukaciaka na 25 lat więzienia za dwa zabójstwa
fot. Flickr

Na 25 lat więzienia, 54 tys. zł grzywny i 10 lat pozbawienia praw publicznych został skazany Rafał B. ps. Bukaciak, oskarżony m.in. o popełnienie dwóch zabójstw i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Obrońca nie wykluczył złożenia apelacji.

W styczniu 2017 r. mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji oskarżył "Bukaciaka" w sumie o 22 przestępstwa. Zarzucono mu m.in. zabójstwo Grzegorza Z. ps. Pająk oraz Grzegorza P. ps. Pekin. - członków grup przestępczych.

"Został także oskarżony o udzielenie pomocy w dokonaniu zabójstw dwóch kolejnych osób - mężczyzny o pseudonimie Max (Tomasza M., członka gangu Mutantów - PAP) oraz mężczyzny o pseudonimie Postek (Jacka P., także należącego do grupy Mutantów - PAP), a także o podżeganie do zabójstwa dwóch innych osób i usiłowanie dokonania zabójstwa kolejnej osoby" - informowała wtedy Prokuratura Krajowa.

Gangster został również oskarżony o udział w porwaniach dla okupu, wymuszeniach rozbójniczych i w przemycie narkotyków.

Według sądu Rafał B. był założycielem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym i popełnił wiele ciężkich przestępstw. W treści wyroku podkreślono, że oskarżony przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia ws. wszystkich przestępstw, które pozwoliły na ustalenie osób uczestniczących ich w popełnianiu oraz miejsc zakopania ciał i przetrzymywania zakładników.

RadioZET.pl/pap/maal