Zamknij

Były radny PiS skazany za znęcanie się nad żoną

13.08.2019 12:10

Były radny PiS z Bydgoszczy Rafał P. został skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad byłą żoną. Tak orzekł sąd rejonowy w tym mieście. Skazany ma też zapłacić pokrzywdzonej 75 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Rafał P. skazany
fot. Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sąd w Bydgoszczy wydał wyrok w głośnej sprawie. Żona byłego polityka dwa lata temu opublikowała w sieci nagrania z domowych awantur. Słychać na nich groźby i krzyki. Bita kobieta była poniżana.

Zobacz także

Na poprzedniej rozprawie 31 lipca prokurator wnioskował o 2 lata ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Pełnomocnik poszkodowanej wniósł o 6 lat więzienia.

Za brak dyscypliny była dotkliwie karana. Wyzwiska typu „szmata”, „kur**”, „życiowy nieudacznik” były w ich domu na porządku dziennym. Tak jak nocne mycie podłóg na jego polecenie. Znosiła to, bo nie chciała się z nim rozstać ze względów religijnych. relacjonowała mediom siostra pani Karoliny

P. ma także zapłacić byłej żonie 75 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Przysługuje mu odwołanie, gdyż wyrok nie jest prawomocny. Byłego polityka PiS ani jego obrońców nie było dziś w sądzie na ogłoszeniu wyroku. Od początku twierdził, że jest niewinny, a nagrania, które trafiły do internetu, są według niego zmontowane i niewyraźne. 

RadioZET.pl/DW