Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sąd podjął decyzję ws. aresztu dla Gawłowskiego! Mocne słowa Giertycha

07.05.2018 14:41
xxx wiadomosci

Co najmniej do połowy lipca poseł PO Stanisław Gawłowski pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał wcześniejszą decyzją sądu rejonowego i zdecydował, że stosowanie aresztu tymczasowego jest zasadne.

Gawłowski fot. PAP

Sąd stwierdził, że poprzednia decyzja sądu była zasadna, jako że istnieje obawa matactwa i lepiej dla postępowania będzie, jeśli Gawłowski pozostanie w odosobnieniu. Jego adwokat Roman Giertych nie krył rozgoryczenia — uważa bowiem, że sędziowie czuli presję ze strony prokuratury.

— Myślę, że ta atmosfera kładła się cieniem na całości tego postępowania i nad dzisiejszym orzeczeniem, które w mojej opinii jest głęboko niesprawiedliwe i niesłuszne — powiedział dziennikarzom.

Gawłowski zostaje w areszcie i — jak zapowiada prokuratura — wkrótce będzie przesłuchiwany oraz konfrontowany z innymi zamieszanymi w sprawie.

Prokuratura zarzuca Stanisławowi Gawłowskiemu dopuszczenie się „czynów korupcyjnych”. Gawłowski, gdy był wiceministrem środowiska w czasie rządów koalicji PO-PSL, miał m.in. przyjąć łapówkę w wysokości 175 tysięcy złotych oraz zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. 

RadioZET.pl/MG/MP

Oceń