Zamknij

Sąd podjął decyzję ws. aresztu dla Gawłowskiego! Mocne słowa Giertycha

Redakcja
07.05.2018 14:41
Gawłowski
fot. PAP

Co najmniej do połowy lipca poseł PO Stanisław Gawłowski pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał wcześniejszą decyzją sądu rejonowego i zdecydował, że stosowanie aresztu tymczasowego jest zasadne.

Sąd stwierdził, że poprzednia decyzja sądu była zasadna, jako że istnieje obawa matactwa i lepiej dla postępowania będzie, jeśli Gawłowski pozostanie w odosobnieniu. Jego adwokat Roman Giertych nie krył rozgoryczenia — uważa bowiem, że sędziowie czuli presję ze strony prokuratury.

— Myślę, że ta atmosfera kładła się cieniem na całości tego postępowania i nad dzisiejszym orzeczeniem, które w mojej opinii jest głęboko niesprawiedliwe i niesłuszne — powiedział dziennikarzom.

Gawłowski zostaje w areszcie i — jak zapowiada prokuratura — wkrótce będzie przesłuchiwany oraz konfrontowany z innymi zamieszanymi w sprawie.

Prokuratura zarzuca Stanisławowi Gawłowskiemu dopuszczenie się „czynów korupcyjnych”. Gawłowski, gdy był wiceministrem środowiska w czasie rządów koalicji PO-PSL, miał m.in. przyjąć łapówkę w wysokości 175 tysięcy złotych oraz zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. 

RadioZET.pl/MG/MP