Zamknij

29-latka ukradła 1,30 zł. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia

01.07.2022 13:48

29-letniej kobiecie grozi do 10 lat więzienia za włamanie do samochodu i kradzież pieniędzy. Zatrzymana wybiła szybę auta w gminie Sadki (woj. kujawsko-pomorskie), po czym ukradła ze środka 1,30 zł. Badanie alkomatem wykazało, że miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kradzież
fot. KPP Nakło nad Notecią

Policjanci z posterunku w Sadkach w powiecie nakielskim (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymali zgłoszenie, że w jednej z wsi w gminie kobieta włamała się do zaparkowanego opla.

Jak się okazało, 29-latkę z Łobżenicy (woj. wielkopolskie) skusiły leżące w aucie monety i aby się do nich dostać, wybiła szybę w aucie. Jej łupem padła kwota 1,30 zł. Przypomnijmy, że nowa szyba w aucie to koszt 600 zł.

Sadki. Włamała się do auta i ukradła 1,30 zł

Więcej informacji na ten temat udzieliła - cytowana przez Polską Agencję Prasową - oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią podkom. Justyna Andrzejewska.

- 29-latka w obecności funkcjonariuszy zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a następnego dnia śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł - powiedział policjantka.

- Kobieta stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności - podkreśliła Andrzejewska.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KPP Nakło nad Notecią