Zamknij

Samobójstwo bratanicy optyka z Sosnowca. Nowe ustalenia śledczych

08.07.2021 13:17
Śledztwo ws. optyka z Sosnowca
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana optyk z Sosnowca nie miał nic wspólnego ze śmiercią swojej 12-letniej bratanicy – ustalili prokuratorzy. Dziewczynka 2 lata temu popełniła samobójstwo.

Sebastian z Katowic został zamordowany pod koniec maja. Policjanci znaleźli ciało chłopca na terenie budowy w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Do morderstwa przyznał się optyk z Sosnowca, 44-letni Tomasz M. Prokuratorzy sprawdzali wątek, czy podejrzany o zbrodnię zabójstwa 11-letniego chłopca nie przyczynił się też do śmierci swojej bratanicy.

Samobójstwo bratanicy optyka z Sosnowca. Nowe ustalenia śledczych

– Prokuratorzy nie mają wątpliwości, że podejrzany o zabójstwo 11-latka Tomasz M. nie ma nic wspólnego ze śmiercią swojej bratanicy – powiedział Radiu ZET rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. Zaznaczył, że prokurator w tej sprawie wykonał osobiście wiele czynności. – Przesłuchał świadków, jak również podejrzanego i wykluczył, by miał on związek z tamtym zdarzeniem – przekazał Łubniewski.

Natomiast w sprawie zabójstwa 11-letniego Sebastiana podejrzany był przesłuchiwany już pięciokrotnie. Za każdym razem przyznał się do zbrodni i składał obszerne wyjaśnienia.

RadioZET.pl/oprac. AK