Zamknij

Samochód SOP zatrzymany przez policję. W środku… szef MSWiA

Joanna Śpiechowicz
18.03.2019 13:30

Policja zatrzymała samochód Służby Ochrony Państwa na drodze krajowej nr 45 między Kluczborkiem a Opolem. Pasażerem okazał się... szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister napisał później na Twitterze, że powodem zatrzymania była nadmierna prędkość, z jaką jechał jego kierowca. Dodał, że komendant Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku może być dumny ze swoich funkcjonariuszy.

Samochód SOP zatrzymany przez policję. W środku… szef MSWiA
fot. Damian Klamka/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„W drodze do Opola na odprawę służb mundurowych mój kierowca @SOP_GOV_PL na terenie powiatu kluczborskiego miał »odrobinę« za ciężką nogę. Pech (dla niego) trafił na nieoznakowany patrol drogowy @PolskaPolicja. Nie pomogła odznaka @SOP ani informacja, że samochód @MSWiA_GOV_PL” – napisał szef MSWiA na Twitterze.

Joachim Brudziński dodał, że w tej sytuacji z pewnością nie zdąży na spotkanie z komendantami w Opolu.

Zobacz także

„Ja pewno w związku z przekroczeniem prędkości przez mój służbowy samochód i w związku z zatrzymaniem przez patrol drogowy @PolskaPolicj spóźnię się na odprawę z komendantami w Opolu. #Niemazmiłuj” – napisał Brudziński w kolejnym Tweecie.

Ostatecznie podczas uroczystości w Opolu szef MSWiA podziękował komendantowi policji w Kluczborku za „dobrą robotę” jego funkcjonariuszy.

– Panie komendancie, na pana ręce wyrazy uznania i szacunku dla podległych panu funkcjonariuszy policji, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód. Mam nadzieję, że również będzie okazja, aby tych funkcjonariuszy wynagrodzić za to, że robią dobrze swoją robotę – powiedział Joachim Brudziński.

Zobacz także

Zatrzymanie potwierdził asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji.

– Na tę chwilę mogę potwierdzić, że policjanci zatrzymali samochód marki BMW – powiedział.

Dodał, że auto zatrzymano w miejscowości Trzebiszyn na drodze krajowej nr 45 pomiędzy miejscowościami Kluczbork a Opole.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ