Zamknij

Samochód wjechał pod pociąg. Utrudnienia na linii Gorzów - Kostrzyn

Redakcja
26.04.2019 16:12
Samochód wjechał pod pociąg. Utrudnienia na linii Gorzów - Kostrzyn
fot. Shutterstock

We wsi Mościczki w gm. Witnica (Lubuskie) doszło w piątek do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pod pociąg Przewozów Regionalnych relacji Gorzów – Kostrzyn nad Odrą wjechał renault. Kobieta kierująca autem została ranna - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło około godz. 13. Z ustaleń policji wynika, że kierująca renaultem kangoo chciała dojechać lokalną drogą do trasy wojewódzkiej nr 132. Prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i wjechała wprost przed nadjeżdżający pociąg.

Zobacz także

Jak przekazał PAP Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych, do wypadku doszło na przejeździe kategorii D – bez rogatek, ale ze znakiem stop. Dodał, że utrudnienia związane z wypadkiem nie powinny być długotrwałe, gdyż nie ma osób poważnie poszkodowanych, a sam pociąg nie został mocno uszkodzony.

Zobacz także

"Jest to linia dwutorowa, więc ruch odbywa się obecnie drugim torem. Natomiast dla pasażerów uszkodzonego szynobusu zostanie zorganizowana komunikacja zastępcza do Kostrzyna. Ruch na dwóch torach postaramy się przywrócić jak najszybciej, zaraz po zakończeniu pracy przez policję i inne służby" – powiedział PAP Śledziński.

RadioZET.pl/PAP