Zamknij

Samopodpalenie w Olsztynie. 44-letni mężczyzna nie żyje

06.12.2020 16:23
Policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 44-letniego mężczyzny, który w niedzielę na ulicy jednego z olsztyńskich osiedli prawdopodobnie oblał się jakąś substancją i podpalił.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11. Oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który płonie w pobliżu jednego z osiedlowych sklepów przy ulicy Gałczyńskiego. Świadek podjął próbę jego ugaszenia. Na miejsce został wysłany policyjny patrol i zespół ratownictwa medycznego.

Samopodpalenie w Olsztynie. Nie żyje 44-latek

Policjanci po przyjeździe przystąpili do gaszenia tego człowieka i rozpoczęli akcję ratunkową. Niestety, pomimo udzielonej pomocy przedmedycznej, 44-letni mężczyzna zmarł - przekazał podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Zobacz także

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że prawdopodobnie mogło dojść do samopodpalenia. Zmarły to 44-letni mieszkaniec Olsztyna. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP