Zamknij

Samozwańczy strażnik niszczy źle zaparkowane samochody w Gdyni

Redakcja
05.04.2018 14:55
Parking i samochody
fot. Archiwum RadioZET.pl

Mieszkańcy gdyńskiego Wzgórza Świętego Maksymiliana zaczęli zwracać uwagę na to, aby prawidłowo zaparkować. Powodem tego jest siejący postrach w okolicy samozwańczy strażnik parkowania, który niszczy źle zaparkowane auta.

Jak do tej pory uszkodzenia samochodów zgłaszali kierowcy ulic Ujejskiego, Orzeszkowej i Kopernika w Gdyni. Policjanci mają utrudnione zadanie, ponieważ mężczyzna działa w miejscach, które nie są objęte miejskim monitoringiem.

Strażnik parkowania w Gdyni

Reporterzy portalu radiogdansk.pl spytali o tę sprawę mieszkańców Gdyni. — Przed dwoma tygodniami jeden z tutejszych mieszkańców wszczął awanturę, domagając się przeparkowania samochodów. Wezwał straż miejską, wykrzykując jednocześnie, że jeśli samochody nie zostaną przestawione, on „zrobi z tym porządek” — komentuje ekspedientka z okolicznego sklepu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Policja już go szuka

Samozwańczym strażnikiem porządku zajęli się już mundurowi. — Policjanci z komisariatu w Redłowie intensywnie pracują nad wykryciem sprawcy. Działania są o tyle utrudnione, że ten rejon nie jest objęty monitoringiem. Dlatego też apeluję do osób, które mają podejrzenia, kto może być odpowiedzialny za niszczenie samochodów bądź widziały kogoś dziwnie zachowującego się i kręcącego przy parkingach o kontakt z najbliższym komisariatem policji. Sprawcy najpewniej wydaje się, że w ten sposób wymierza sprawiedliwość. Działanie to jest przestępstwem. I to zagrożonym karą do pięciu lat pozbawienia wolności — mówi Adam Gruźlewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Zobacz także

RadioZET.pl/radiogdansk.pl/strz