Zamknij

Morawiecki potwierdził dementi amerykańskiego Departamentu Stanu dot. rzekomych sankcji [WIDEO]

Redakcja
07.03.2018 14:12
Morawiecki potwierdził dementi amerykańskiego Departamentu Stanu dot. rzekomych sankcji [WIDEO]
fot. PAP

Doniesienia, które ujrzały światło dzienne we wtorek, okazały się nieprawdziwe, ktoś został wprowadzony w błąd; ze swojej strony mogę jak najbardziej potwierdzić dementi amerykańskiego Departamentu Stanu — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier, pytany o dementi Departamentu Stanu dotyczące wtorkowych doniesień medialnych o wprowadzeniu amerykańskich sankcji wobec polskich władz, podkreślił, że te doniesienia okazały się „zupełnie nieprawdziwe”.

— To świadczy o tym, że tutaj ktoś pewnie został wprowadzony w błąd przez kogoś — mówił Morawiecki.

— Ja to mogę potwierdzić, ponieważ na naszym poziomie, w różnych aspektach — gospodarczych, zbrojeniowych — toczą się cały czas rozmowy tak, jak się toczyły do tej pory i nie ma tutaj żadnych zmian, więc tym bardziej od swojej strony mogę to jak najbardziej zdementować, potwierdzić to dementi — dodał szef polskiego rządu.

Portal Onet.pl podał, że Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz — do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN ani prezydent, ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać. Według Onetu istnienie ultimatum miała potwierdzać notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego sporządzona dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

RadioZET.pl/pap/maal