Jacek Saryusz-Wolski odnaleziony w Brukseli! Co powiedział dziennikarzom?

Redakcja
02.03.2017 13:22
Saryusz-Wolski
fot. Twitter/TVN 24

Odnalazł się europoseł Jacek Saryusz-Wolski, którego PiS chciałby widzieć zamiast Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Dziennikarze przypadkowo natknęli się na niego w windzie budynku w Brukseli. Niestety, w rozmowie z mediami nie był zbyt wylewny.

Gdy doniesienia o rzekomej kandydaturze eurodeputowanego na urząd przewodniczącego RE ukazały się w mediach, ten jakby zapadł się pod ziemię. Nigdzie się nie pokazywał, nie odbierał telefonów, nie odpowiadał na maile. Był nieosiągalny nawet dla swoich kolegów w Platformy Obywatelskiej, której jest przecież wiceprzewodniczącym.

Przedstawiciele mediów akredytowani w Parlamencie Europejskim spotkali jednak Saryusza-Wolskiego w windzie budynku w Brukseli. Pojawił się tam w trakcie sesji parlamentu, a po jej zakończeniu chciał niepostrzeżenie opuścić siedzibę PE. Paru dziennikarzom - w tym reporterowi Radia ZET - udało się jednak dobiec do windy przed zamknięciem drzwi. Wzięty od razu w krzyżowy ogień pytań, polityk konsekwentnie unikał odpowiedzi na pytania, czy będzie kandydował na rzeczone stanowisko i czy kontaktował się w tej sprawie z działaczami PiS-u. Rzucił tylko enigmatycznie: - Dziennikarze znają takie gierki. No comments.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Potem nastąpiło jeszcze kilkanaście sekund kłopotliwego milczenia. Saryusz-Wolski próbował się uśmiechać, ale nie wychodziło mu to najlepiej, a następnie wyszedł z windy i udał się do strefy niedostępnej dla dziennikarzy.

Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, co może oznaczać taka postawa byłego wiceprzewodniczącego PE. Konfrontacja z dziennikarzami była bowiem idealną okazją do zdementowania bądź potwierdzenia pogłosek, krążących w mediach od kilku dni. Pojawiają się też hipotezy, jakoby Saryusz-Wolski tylko podgrzewał atmosferę i uprawiał do spółki z PiS polityczną grę wymierzoną w Donalda Tuska, z którym od jakiegoś czasu nie jest mu po drodze.

RadioZET.pl/JC/MP