Zamknij

Sasin: PO jest przerażona propozycjami PiS, więc „wygaduje rzeczy, które się kupy nie trzymają”

Redakcja
25.02.2019 23:43
Sasin: PO jest przerażona propozycjami PiS, więc „wygaduje rzeczy, które się kupy nie trzymają”
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin ocenił, że Platforma Obywatelska "ma kłopot" z nowymi propozycjami programowymi PiS i jest nimi "przerażona". Jego zdaniem, jeśli PO wygra wybory, to te propozycje będą zagrożone.

W czasie sobotniej konwencji PiS zaprezentowano pięć nowych propozycji programowych. Lider PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie "500 plus" już od pierwszego dziecka oraz zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Zapowiedział też "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

Jak ocenił w poniedziałek w TVP Info Sasin, Platforma Obywatelska "ma kłopot" z propozycjami PiS i "jest (nimi – red.) chyba przerażona". Dlaczego? Bo według Sasina „wie, że propozycje (PiS – red.) trafiają w oczekiwania Polaków i dlatego wygaduje rzeczy, które się kupy nie trzymają" - zaznaczył.

Zobacz także

"Z jednej strony oskarżają nas, że przyjęliśmy ich program, że to ich propozycje, że to właściwie oni chcieli wprowadzić to, co my realnie wprowadzimy, a z drugiej strony właśnie krytykują" - powiedział szef KSRM. Jego zdaniem, pokazuje to także "kompletną niespójność, kompletne wyjałowienie programowe Koalicji Europejskiej".

„Jeśli PO wygra, propozycje PiS będą w niebezpieczeństwie”

W jego ocenie, jeśli PO wygra wybory, to "nie wprowadzi żadnych rozwiązań korzystnych dla Polaków". "Mogę powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że wszystkie propozycje, które wprowadziliśmy, będą w poważnym niebezpieczeństwie”. Jak dodał, „oni doprowadzą bardzo szybko polskie finanse publiczne do takiego stanu, że będą się wycofywać po kolei z tego, co daliśmy Polakom".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK