Zamknij

Kiedy ustawa o wielkiej Warszawie? PiS: Do końca roku, byle przed wyborami

Redakcja
16.03.2017 14:36
Ustawa metropolitarna do końca roku
fot. VIPHOTO/East News

Ustawa ws. metropolii warszawskiej powinna być uchwalona do końca tego roku, tak, by jej przepisy mogły zafunkcjonować przed wyborami samorządowymi - powiedział poseł PiS Jacek Sasin po czwartkowych rozmowach z samorządowcami z Mazowsza.

W czwartek Sasin i wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkali się przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej. Była to już druga tura konsultacji w sprawie projektu PiS; wcześniejsze odbyły się w lutym.

- Realnie, żeby ta ustawa mogła zafunkcjonować w kontekście wyborów samorządowych, to ona musi wejść w życie przed końcem tego roku, ponieważ mówimy nie tylko o samym fakcie wyborczym, ale też o konieczności pewnego zakresu czasowego przygotowania takich zmian - mówił Sasin na konferencji prasowej po spotkaniu. Wybory samorządowe maja odbyć się jesienią przyszłego roku.

Zagłosuj

Czy popierasz inicjatywę PiS dotyczącą utworzenia metropolii warszawskiej?

Liczba głosów:

- Te kilka miesięcy jest niezbędne - podkreślił poseł PiS. - Zakładam, że koniec tego roku to jest ten najdalszy moment, kiedy ta ustawa powinna być uchwalona - dodał.

Sasin, wraz z wojewodą mazowieckim poinformowali, że w połowie przyszłego tygodnia powinny ruszyć dalsze konsultacje dotyczące projektu ustawy autorstwa PiS. Konsultacje mają potrwać ok. półtora miesiąca, a do wakacji powinna zakończyć się ich ocena.

RadioZET.pl/PAP/MaAl