Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sasin: konsultacje społeczne ws. metropolii będą decydujące dla projektu

28.03.2017 15:37
xxx wiadomosci

To wyniki konsultacji mają mieć decydujący wpływ na przyszłość projektu dotyczącego metropolii warszawskiej. Jacek Sasin przekonuje, że poważnie traktuje głos mieszkańców, który będzie kluczowy dla ewentualnej decyzji o poszerzeniu stolicy.

Sasin: konsultacje społeczne ws. metropolii będą decydujące dla projektu fot. Jacek Marczewski/Agencja Gazeta

Poseł PiS i pomysłodawca stworzenia "wielkiej Warszawy" odniósł się tym samym do zarzutów, jakie na projekt spłynęły po ogłoszeniu wyników referendum lokalnego w podwarszawskim Legionowie. Ponad 90 procent mieszkańców biorących udział w głosowaniu sprzeciwiło się włączeniu Legionowa do Warszawy. 

- Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być tak, że będziemy wprowadzać jakieś rozwiązania wbrew obywatelom - przekonuje Jacek Sasin i zachęca do odwiedzenia strony przeznaczonej na konsultacje społeczne

Zagłosuj

Czy projekt wielkiej Warszawy to dobry pomysł?

Sasin tonuje emocje twierdząc, że nie może być na razie mowy o rozstrzygnięciu w tej sprawie, bowiem nie sformułowano jeszcze ostatecznej propozycji. Taka ma zostać sformułowana po rozmowach z grupami lokalnymi. 

- Rozpoczęliśmy szerokie konsultacje dotyczące metropolii warszawskiej. Traktujemy je poważnie - podkreślił.

Projekt PiS zakłada stworzenie z Warszawy metropolitalnej jednostki samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin.

Nadal jesteśmy ciekawi Waszego zdania na temat przeprowadzenia referendum w stolicy i rozszerzenia granic Warszawy. Swoje komentarze możecie zostawiać na stronie naszego wydarzenia

RadioZET.pl/KM

Oceń