Schetyna chce bronić samorządy przed "złą zmianą PiS"

Redakcja
18.03.2017 14:33
Grzegorz Schetyna chce bronić samorządów przed PiS
fot. PAP

Wybory samorządowe będą pierwszym sprawdzianem i pierwszym politycznym testem przed kolejnymi wyborami, dlatego wiele zrobimy żeby przygotować Polskę i obronić samorząd przed złymi zmianami, impregnować na złą zmianą PiS - powiedział Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO w Ostromecku k. Bydgoszczy uczestniczył w debacie samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego dotyczącej wyborów i przyszłości samorządu. To drugie, po Dolnym Śląsku, z cyklu planowanych spotkań w regionach.
- To wszystko o czym słyszymy: dwukadencyjność wsteczna, jedna tura, wysoki próg, który ma ograniczać wejście mniejszych komitetów, wreszcie zabranie możliwości startowania komitetom niezależnym, niepartyjnym, pokazuje, że PiS chce wykastrować samorząd terytorialny w Polsce, chce zabrać mu kompetencje i możliwości - powiedział lider PO na konferencji prasowej.

Zagłosuj

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym premierem Polski?

Liczba głosów:

Schetyna stwierdził, że postępowanie PiS wynika z tego, że partia ta przegrywa wybory samorządowe wszystkich szczebli, wybory bezpośrednie i wybory do sejmików.
- PiS chce unieszkodliwić, osłabić, ograniczyć możliwości tych, którzy mając zaufanie mieszkańców, Polaków, skutecznie reprezentują interesy lokalnych społeczności i skutecznie walczą o to, żeby ta władza, która jest najbliżej ludzi, była skuteczna i miała sporo do powiedzenia, jak było dotychczas - mówił lider PO.

Zobacz także

Schetyna zaznaczył, że spotkania w regionach będą poświęcone temu jak chronić osiągnięcia 27 lat samorządu, budować jego autonomię, skutecznie utrzymać jego skuteczny wpływa na wydawanie środków europejskich, prowadzić współpracę pomiędzy samorządem i rządem, aby jak najlepiej rozwiązywać problemy mieszkańców.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/PAP/MaAl