Zamknij

Schetyna: Nie wykluczam współpracy z KOD i Nowoczesną przy wyborach samorządowych

Redakcja
13.05.2017 13:56
Schetyna: Nie wykluczam współpracy z KOD i Nowoczesną przy wyborach samorządowych
fot. PAP

Szef Platformy Obywatelskiej poinformował w sobotę, że jego partia jest otwarta na współpracę z Komitetem Obrony Demokracji i Nowoczesną. Grzegorz Schetyna mówił to w kontekście wyborów samorządowych.

W Krakowie Grzegorz Schetyna spytany o ewentualną współpracę Platformy Obywatelskiej z innymi ugrupowaniami, powiedział, że jest otwarty. – Jestem zwolennikiem i będę do tego namawiać przyjaciół z Platformy, ale też tych wszystkich, którzy zajmują się samorządem i chcą dla niego jak najlepiej, aby budować takie koalicje obywatelskie, otwarte zasady współpracy. Nie tylko między partiami politycznymi, a także - a może przede wszystkim.

Zobacz także

Lider PO zapowiada, że na listach jego partii znajdzie się miejsce dla wielu ludzi. – Jeśli do wyborów zostaną dopuszczone tylko partie polityczne, to uważam, iż Platforma Obywatelska musi utworzyć miejsca na listach dla niezależnych kandydatów, także dla przedstawicieli KOD, czy innych aktywistów miejskich – komentował Schetyna.

Wybory samorządowe w 2018 roku

Dalekie plany szef Platformy argumentuje tym, że rozmowy koalicyjne mogą być trudne i długotrwałe, więc lepiej zacząć temat wcześniej. – Tak, żeby mieć wiedzę, wspólnie się przekonywać, że trzeba być po jednej stronie. Do tego trzeba dojrzeć. To od razu się nie zdarzy mówił Schetyna. Wybory samorządowe odbędą się w 2018 roku.

 

RadioZET.pl/PAP/strz