Schetyna o Nowoczesnej i PSL: musimy iść razem do wyborów

Redakcja
20.09.2017 11:14
Schetyna o Nowoczesnej i PSL: musimy iść razem do wyborów
fot. Archiwum RadioZET.pl

Musimy iść razem – mówił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w kontekście powstania koalicji (PO-Nowoczesna-PSL) w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Według niego tylko wspólne działanie daje szanse na zwycięstwo. Wybory odbędą się w listopadzie 2018 r.

Zagłosuj

Czy koalicja PO-PSL-Nowoczesna ma szanse na powodzenie?

Liczba głosów:

Lider PO ma nadzieję na to, że po wyborach obecny rząd nie utrzyma się u władzy. – Wiem, że każdy nosi buławę w tornistrze i mówi, że chcemy się pokazać, mamy swój elektorat. Ale ludzie nie wybaczą nam, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na następne cztery lata – mówił Schetyna.

Porozumienie ponad podziałami

Wygląda na to, że wiemy już, jak będzie wyglądała przedwyborcza gra pomiędzy partiami. – Na pewno zbudujemy koalicję, my jako Platforma Obywatelska. Uważam, że powinny się w niej znaleźć trzy partie parlamentarnej opozycji, bo my ze sobą współpracujemy. Z PSL-em, to będzie najtrudniejsze oczywiście, ale uważam, że niezbędne – tłumaczył lider PO w TOK FM, zaznaczając, że proces budowania koalicji pomiędzy trzema partiami może być długotrwały i trudny.

Szeroka koalicja

Ponadto zdaniem Schetyny w opozycyjnej koalicji powinny się również znaleźć organizacje pozarządowe i środowiska lewicy. – Ci wszyscy, którzy uważają, że jest zagrożenie dla polskiej praworządności – komentował.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, wybory samorządowe mają odbyć się 11 listopada 2018 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Rp.pl/strz