Zamknij

Schetyna o Wiośnie Biedronia: Propozycje nierealne, ale… zaczerpnięte od PO?

Redakcja
06.02.2019 13:41
Grzegorz Schetyna
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Grzegorz Schetyna odniósł się do propozycji programowych partii Wiosna. Lider PO stwierdził, że obietnice Roberta Biedronia są nierealne. Później dodał jednak, że lider Wiosny inspirował się częściowo… PO.

Grzegorz Schetyna skomentował w środę wynik partii Wiosna w nowym sondażu Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN – ugrupowanie Biedronia zdobyło 14 proc. głosów. „Pierwszy sondaż po spektakularnej konwencji zawsze jest dobry” – stwierdził na antenie TOK FM szef Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

Zdaniem Schetyny propozycje Biedronia, które przedstawił podczas niedzielnej konwencji Wiosny w Warszawie, są „absurdalne”.  Schetyna skrytykował m.in. pomysł likwidacji kopalni węgla do 2035 roku.

ZOBACZ: Partia Biedronia - PROGRAM i postulaty partii "Wiosna" Roberta Biedronia

– Biedroń mówi o rzeczach, które mają mu przynieść tani poklask – mówił Schetyna. „To był koncert życzeń. Można obiecać wszystko, ale trzeba się liczyć z tym, że wyborcy będą pytać, skąd weźmie na to pieniądze, albo jeszcze twardziej, komu zabierze pieniądze, to będzie jeszcze ciekawsze pytanie i jeszcze ciekawsza odpowiedź” – powiedział.

Biedroń powtarza po PO?

Schetyna uważa, że postulaty Biedronia są „nierealne”, zauważył jednak, że wiele z nich zaczerpnięto od PO. Twierdzi, że Biedroń „powtarza” pomysł jego partii dotyczący rozszerzenia programu 500 plus na samotnych rodziców.

Jak podkreślił Schetyna, kibicuje partii Biedronia, ale „ważne jest, żeby nie było wojny po stronie opozycyjnej”. Dodał, że „jeżeli (Biedroń – red.) będzie wchodzić w konflikt z partiami opozycyjnymi i tutaj będzie szukać wroga i przeciwnika, to nie jest najlepszy wariant”.

Zobacz także

RadioZET.pl/tokfm.pl/MK