Zamknij

Scheuring-Wielgus: Czy pan jest dzbanem czy premierem? Pawłowicz reaguje

Redakcja
03.01.2019 12:07
Joanna Scheuring-Wielgus
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła się na Twitterze do premiera Mateusza Morawieckiego, pytając, „czy jest dzbanem”. Słowa nie spodobały się Krystynie Pawłowicz, która zapowiedziała wniosek o ukaranie posłanki partii Teraz!.

Mateusz Morawiecki poinformował w środę o wycofaniu kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie i skierowaniu go do wnioskodawcy, czyli do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zobacz także

To do tej decyzji i samego projektu odwołała się na Twitterze Joannna Scheuring-Wielgus. - To Pan nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu? Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało – napisała.

Jak sama tłumaczy, "dzban to młodzieżowe słowo roku 2018. Nie jest nienawistne. Oznacza kogoś, kto nie ogarnia. A pan premier ewidentnie nie ogarnia".

Pawłowicz: To lewackie chamstwo

Wpis posłanki Scheuring-Wielgus spotkał się ze zdecydowaną reakcją Krystyny Pawłowicz, która w połowie grudnia zapowiedziała, że zawiesza swoją aktywność w polityce i w mediach społecznościowych.

- To chamstwo lewackie zgłoszę do sejmowej Komisji Etyki – zapowiedziała Pawłowicz na Twitterze.

Projekt dot. przemocy w rodzinie

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie pojawił się 31 grudnia na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jego wnioskodawcą jest minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. 

Zgodnie z propozycją resortu tylko „powtarzające się” pobicie powinno być traktowane jako przemoc, a „Niebieska Karta” powinna być zakładana tylko za zgodą ofiary. Zmienić miałaby się też nazwa "ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie" na "ustawę o przeciwdziałaniu przemocy domowej".

Projekt wzbudził liczne kontrowersje. Skrytykowały go m.in. posłanki PO. Po fali krytyki premier Mateusz Morawiecki poinformował o skierowaniu go do wnioskodawcy w celu „wyeliminowania wątpliwości”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/MK