Zamknij

Pod stadem jeleni zarwał się lód. Kilkadziesiąt wpadło do wody, część zginęło

03.02.2021 21:47
Jelenie
fot. OSP Chociwel (screen)

Kilkadziesiąt jeleni wpadło do jeziora Ińsko (woj. zachodniopomorskie) po tym, jak pod stadem załamał się lód. Strażacy ruszyli im na pomoc, ale udało się uratować jedynie 15 zwierząt. 

Do zdarzenia doszło na jeziorze Ińsko w miejscowości Ścienne powiecie stargardzkim (woj. zachodniopomorskie). Pod stadem jeleni załamał się lód, przez co wpadły one do wody. Jako pierwszy informację tę podał portal remiza.pl:

Na pomoc zwierzętom ruszyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Kruszyli lód i starali się pomóc jeleniom w wydostaniu się na brzeg. 

Jak poinformował reporter Radia ZET Michał Dzienyński, przed godz. 20 zakończyła się akcja ratownicza. Strażakom udało się uratować 15 jeleni, a ponad 20 zginęło.

- Ocalonymi zwierzętami zajęło się nadleśnictwo. Były bardzo przemarznięte i nie były w stanie się same poruszać - przekazał Dzienyński. Jak dodał akcja ratowania zwierząt trwała trzy godziny, a uczestniczyło w niej pięć zastępów straży pożarnej. 

Jak doprecyzował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Stargardzie mł. kpt. Rafał Matysik, strażakom nie udało się uratować 13 zwierząt, a kolejnych osiem, także martwych, pozostawiono w wodzie. Strażacy musieli jednak zakończyć akcję ze względu na warunki zagrażające ich bezpieczeństwu.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Remiza.pl