Zamknij

Zawalił się dwupiętrowy budynek. Pięć osób w stanie ciężkim, lądował śmigłowiec LPR

10.11.2021 22:59
Zawalił się budynek, wybuchł pożar
fot. Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl

Katastrofa budowlana w Ścinawie niedaleko Lubina - prawdopodobnie po wybuchu gazu częściowo zawalił się 2-piętrowy budynek, który następnie zajął się ogniem – przekazała wieczorem reporterka Radia ZET, Grażyna Wiatr. Z gruzów wydobyto sześć osób - dziecko i pięciu dorosłych. Według wstępnych informacji dziecko jest w stanie dobrym. Stan dorosłych określany jest jako ciężki.

Katastrofa budowlanaŚcinawie na Dolnym Śląsku. Zawalił się dwupiętrowy budynek. - Na miejscu trwa akcja ratownicza. Działa kilkanaście zastępów straży pożarnej – podała reporterka Radia ZET. Informację potwierdził pożarniczy serwis Remiza.pl "Jest wielu rannych. Na miejscu liczne siły i środki" - podał serwis 112 Polkowice na Facebooku. 

Katastrofa budowlana w Ścinawie. "Jest wielu rannych"

Jak poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, zawalił się dwukondygnacyjny budynek przy ul. 1 maja. - Na miejscu jest 15 jednostek straży pożarnej - powiedział dyżurny.

Straż poszukiwała w gruzach trzech osób - dwóch dorosłych i dziecka. Przed godz. 23 Sylwia Serafin z policji w Lubinie przekazała Radiu ZET, że w zdarzeniu ucierpiało sześć osób - dziecko i pięciu dorosłych. Według wstępnych informacji dziecko jest w stanie dobrym. Niestety, stan dorosłych jest ciężki.

– Jedna kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Przyczyną (pożaru) jest prawdopodobnie instalacja gazowa – powiedziała Radiu ZET Sylwia Serafin.

RadioZET.pl/Grażyna Wiatr/Piotr Doczekalski - PAP

C