Zamknij

SN: stanowiska prezesów Izby Pracy i Izby Karnej są obsadzone

Redakcja
26.09.2018 15:54
Sąd Najwyższ
fot. G.Banaszak/REPORTER/East News

Stanowiska prezesów Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Izby Karnej Sądu Najwyższego są obsadzone, nie wakujące, a zwołanie zgromadzeń mających wyłonić kandydatów na te funkcje było bezprzedmiotowe - uznały zgromadzenia ogólne tych Izb. Poinformował o tym w środę sędzia SN Krzysztof Rączka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak powiedział sędzia Rączka, "po dyskusji która była spójna", podjęto dwie uchwały. W pierwszej Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych uznała za bezprzedmiotowe zwołanie zgromadzenia Izby w kwestii wyboru trzech kandydatów na stanowisko prezesa, "ponieważ stwierdza, że stanowisko prezesa Izby Pracy jest obsadzone".

Zobacz także

Rączka poinformował, że także zgromadzenie sędziów Izby Karnej - mając na względzie treść postanowienia SN z 2 sierpnia - uznało za bezprzedmiotowe zwołanie zgromadzenia izby w celu wyboru trzech kandydatów na stanowisko prezesa Izby Karnej, ponieważ stanowisko to jest obsadzone.

- Mamy prezesów dwóch Izb, w związku z tym sędziowie zebrani na zgromadzeniach uznali, że nie ma zgłaszania kandydatur na te funkcje, które nie są funkcjami wakującymi, są funkcjami obsadzonymi - powiedział Rączka.

RadioZET.pl/PAP/JŚ