Sejm Dzieci i Młodzieży jednak się odbędzie. Ale nie w Sejmie

Redakcja
25.05.2018 18:38
Posiedzenie Sejmu
fot. STANISLAW KOWALCZUK/EASTNEWS

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła patronatem posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sesja odbędzie się 1 czerwca, ale zmieni się miejsce wydarzenia.

Wcześniej Kancelaria Sejmu poinformowała, że "z przyczyn niezależnych" posiedzenie SDiM nie będzie mogło odbyć się w gmachu przy Wiejskie. Sesję odwołano i zasugerowano, że będzie mogła zostać przeprowadzona we wrześniu. Przedstawiciele młodzieżowego parlamentu spotkają się jednak w tradycyjnym terminie, ale w innym miejscu - w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz także

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

"Z przyjemnością objęłam patronatem posiedzenie DiM 1 czerwca. Cieszę się, że mimo utrudnień ze strony marszałka Marka Kuchcińskiego i Kancelarii 0Sejmu, młodzi będą mogli obradować. Możecie liczyć na wsparcie Warszawy!" - napisała na Twiterze Gronkiewicz-Waltz.

SDiM 2018: Jakie tematy zostaną poruszone?

Sejm Dzieci i Młodzieży odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku. W poprzednich latach młodzież debatowała m.in. na temat miejsc pamięci oraz wykorzystywania w przestrzeni publicznej symboli propagujących systemy totalitarne. Tegoroczna tematyka dotyczy zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce.

RadioZET.pl/Twitter/KS