Sejm Dzieci i Młodzieży. Nastolatek skrytykował PiS. Kuchciński wyłączył mu mikrofon

Redakcja
27.09.2018 16:12
Sejm Dzieci i Młodzieży. Nastolatek skrytykował PiS. Kuchciński wyłączył mu mikrofon
fot. YouTube

Na Wiejskiej odbyła się XXIV sesja obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jeden z nastolatków krytycznie wypowiedział się o rządach PiS. W pewnym momencie  Marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon. Oficjalne z powodu przekroczonego czasu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– W normalnym demokratycznym państwie nikt nie powiedziałby, że Polska nie zastosuje się do wyroku TSUE. Większość Polaków nie zaakceptuje polexitu. Mam nadzieję, że niedługo zmienią się rządy, które... – powiedział Karol Jastrzębski. Swojej wypowiedzi jednak nie dokończył, bo marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon.

Zobacz także

Oficjalnym powodem decyzji Kuchcińskiego był przekroczony czas wypowiedzi.

SDiM jest przedsięwzięciem edukacyjnym, konkursem, w którym nagrodą dla najlepszych 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski jest udział w obradach w sali posiedzeń Sejmu. Adresatami konkursu są uczniowie w wieku 13-17 lat.

W tym roku zadanie rekrutacyjne polegało na zrealizowaniu kampanii wyborczej posła na Sejm Ustawodawczy 1919 r. lub Sejm I Kadencji z wykorzystaniem środków przekazu dostępnych w Polsce w latach 1918-1922. Wykonane zadania rekrutacyjne ocenili członkowie komisji, której skład wyznaczył Instytut Pamięci Narodowej.

Sejm Dzieci i Młodzieży (SDiM) liczy 460 posłów. Organizacja izby jest wzorowana na procedurach obowiązujących w prawdziwym Sejmie, co ma przybliżać uczniom zasady polskiego parlamentaryzmu.

RadioZET.pl/PAP/BM