Nowacka dla Radia ZET ostro o opozycji: puszczanie oczka do PiS w tak ważnych sprawach jest niebezpieczne

Redakcja
11.01.2018 17:50
Nowacka
fot. PAP

Puszczanie oczka do PiS w tak ważnych sprawach jak prawa kobiet jest niebezpieczne - mówi Radiu ZET Barbara Nowacka, pełnomocniczka komitetu "Ratujmy Kobiety 2017".

Przypomnijmy: projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne, pod którym podpisały się setki tysięcy obywateli, został odrzucony już w pierwszym czytaniu i to pomimo, iż za skierowaniem go do pracy w komisji głosowało 58 posłów PiS. Wszystko przez to, że troje posłów PO zagłosowało za odrzuceniem dokumentu, a ponad 20 parlamentarzystów Platformy i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu.

Zobacz także

Według Barbary Nowackiej, pełnomocniczka komitetu "Ratujmy kobiety" i jedna z inicjatorek projektu obywatelskiego ws. liberalizacji aborcji, opozycja jest w złej formie i to już od dawna.

- Jeżeli tam siedzą ludzie, którzy są skłonni puszczać oko do PiS-u w sprawie praw kobiet, to jestem przekonana, że w innych sprawach, dotyczących również spraw ustrojowych, również fundamentalnych dla ładu prawnego, będą w stanie to oczko puścić. I to jest bardzo niebezpieczne, że tak sprzedajne osoby mogą siedzieć w sejmie - mówi.

Zobacz także

Barbara Nowacka powiedziała, że po odrzuceniu projektu obywatelskiego "Ratujmy Kobiety 2017" zamierza się poważnie zastanowić, zanim zacznie zbierać podpisy pod projektem po raz trzeci. Do tego potrzeba jedności opozycji, którą trzeba najpierw przekonać do wspólnego stanowiska, zauważa Nowacka. Nie zamierza jednak poddawać się w walce o prawa kobiet, ponieważ, jak podkreśla, zaostrzenie prawa aborcyjnego spowoduje tysiące dramatów matek i dzieci.

RadioZET.pl/MP