Zamknij

Solaria tylko dla pełnoletnich? Projekt Dudy będzie dyskutowany w Sejmie

Redakcja
12.09.2017 14:06
Solarium
fot. Wikimedia.Commons

Solaria tylko dla pełnoletnich - tego chce prezydent Andrzej Duda. We wtorek w Sejmie ma być dyskutowany prezydencki projekt ustawy w tej sprawie. Co ciekawe, pomysł ten popiera opozycja - sztuczne słońce szkodzi i powinno być zakazane dla najmłodszych.

Zakaz reklamowania opalania się w solariach, widoczną informacje o zagrożeniach wynikających z jego korzystania w budynku, gdzie prowadzone są usługi, a także kary dla przedsiębiorców za łamanie tych przepisów od tysiąca do 50 tysięcy złotych - to właśnie zakłada prezydencka propozycja.

Solarium tylko dla pełnoletnich - posłowie jednogłośnie poparli projekt

W uzasadnieniu projektu czytamy, że jedno skorzystanie z solarium osoby poniżej 30 roku życia powoduje wzrost zagrożenia zachorowania na raka skóry aż 20 procent.

Z tymi postulatami zgadzają się także przedstawicielki opozycji. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej przypomina o zagrożeniu, zwłaszcza w odniesieniu do młodych ludzi, czerniakiem oraz innym nowotworami. Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska z PO podkreśla, że korzystanie z solarium powinno być decyzją jedynie osób dorosłych.

RadioZET.pl/NaTa/MP