Zamknij

Śledczy chcą postawić posłowi PO zarzuty korupcyjne. Sejm odkłada głosowanie

Redakcja
22.03.2018 18:35
Śledczy chcą postawić posłowi PO zarzuty korupcyjne. Sejm odkłada głosowanie
fot. PAP

Sejm nie będzie w czwartek głosował nad wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego - wynika z harmonogramu głosowań.

W czwartek - jak wynika z harmonogramu obrad - posłowie mają debatować nad tym wnioskiem. Zgodnie z pierwotną wersją harmonogramu głosowań mieli też  podjąć decyzję w sprawie wniosku w głosowaniu. W obecnym harmonogramie głosowań tego punktu jednak nie ma.

Zobacz także

Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Wówczas miał przyjąć, jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura ma ogłosić posłowi, dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Gawłowski - poseł PO i sekretarz generalny tej partii - sam zrzekł się już immunitetu. 27 lutego komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych przychyliła się do wniosku prokuratury i rekomenduje Sejmowi wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego.

Prokuratura ma przystąpić do czynności polegającej na przedstawieniu zarzutów, przesłuchaniu posła w charakterze podejrzanego po uzyskaniu uchwały Sejmu.

RadioZET.pl/pap/maal