Zamknij

Wotum nieufności dla Macierewicza nie będzie. Sejm odrzucił wniosek

Redakcja
24.05.2017 17:04
Antoni Macierewicz
fot. PAP

Sejm odrzucił w środę wniosek PO o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza. Zdaniem Tomasza Siemoniaka (PO) minister to dżin, którego trzeba schować do butelki, na czym Polska skorzysta. Macierewicz odbudowuje to, co wy zrujnowaliście - odpowiadała premier Beata Szydło.

Za przyjęciem wniosku o wotum nieufności dla ministra zagłosowało 190 posłów z PO, Nowoczesnej i PSL, podczas gdy 238 głównie z PiS było przeciw, a 14 głównie z Kukiz'15 wstrzymało się od głosu. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231 głosami.

Zobacz także

PO zarzucało ministrowi m.in. "niszczenie potencjału osobowego Wojska Polskiego", z którego w ostatnich miesiącach odeszli m.in. szef Sztabu Generalnego powołany na nową kadencję przez prezydenta Andrzeja Dudę, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, szef Inspektoratu Uzbrojenia. Platforma podnosi też sprawę Bartłomieja Misiewicza i innych osób zatrudnianych w MON, zahamowanie w modernizacji technicznej, m.in. przez brak wyboru śmigłowców i wielokrotnie zmieniane zapowiedzi ich zakupu, sposób wyboru średnich samolotów do transportu osób na najwyższych stanowiskach w państwie i rozbudowę Wojsk Obrony Terytorialnej kosztem wojsk operacyjnych.

RadioZET.pl/PAP/MAAL