Zamknij

Bez dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia czy emerytów. Sejm uchwalił budżet na 2018 rok

Redakcja
12.01.2018 06:54
Sejm
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Sejm przyjął budżet na ten rok. Część poprawek PiS zakłada szereg inwestycji regionalnych dotyczących m.in. doinwestowania wskazanych we wnioskach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, placówek służby zdrowia, żłobków, przedszkoli, instytucji naukowych czy administracji rządowej.

Przepadły za to wszystkie poprawki opozycji. Nie będzie dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia, dodatków dla emerytów czy środków na budowę i modernizację dróg lokalnych. PSL chciało także funduszu klęskowego dla rolników. Nie będzie też dodatkowych pieniędzy na modernizację sieci melioracyjnych w Wielkopolsce.

Zobacz także

Izabela Leszczyna z PO mówiła, że dziura w budżecie to 42 miliardy złotych. - Nie tylko 500 Plus i obniżony wiek emerytalny finansujecie z długu, okłamując Polaków, że z uszczelnienia systemu podatkowego. Nawet strzelnice i rozpasany 130-osobowy rząd finansujecie z długu - grzmiała z mównicy w stronę rządzących posłanka.

Zgodnie z ustawą dochody państwa w 2018 r. wyniosą 355,7 mld zł, a wydatki - 397,2 mld zł. Wzrost gospodarczy zaplanowano na poziomie 3,8 proc. Premier Morawiecki mówi, że to najlepszy budżet, jaki mogli wypracować dla rodzin i obywateli.

RadioZET.pl/LK/MP