Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bez dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia czy emerytów. Sejm uchwalił budżet na 2018 rok

12.01.2018 06:54
xxx wiadomosci

Sejm przyjął budżet na ten rok. Część poprawek PiS zakłada szereg inwestycji regionalnych dotyczących m.in. doinwestowania wskazanych we wnioskach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, placówek służby zdrowia, żłobków, przedszkoli, instytucji naukowych czy administracji rządowej.

Sejm fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Przepadły za to wszystkie poprawki opozycji. Nie będzie dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia, dodatków dla emerytów czy środków na budowę i modernizację dróg lokalnych. PSL chciało także funduszu klęskowego dla rolników. Nie będzie też dodatkowych pieniędzy na modernizację sieci melioracyjnych w Wielkopolsce.

Izabela Leszczyna z PO mówiła, że dziura w budżecie to 42 miliardy złotych. - Nie tylko 500 Plus i obniżony wiek emerytalny finansujecie z długu, okłamując Polaków, że z uszczelnienia systemu podatkowego. Nawet strzelnice i rozpasany 130-osobowy rząd finansujecie z długu - grzmiała z mównicy w stronę rządzących posłanka.

Zgodnie z ustawą dochody państwa w 2018 r. wyniosą 355,7 mld zł, a wydatki - 397,2 mld zł. Wzrost gospodarczy zaplanowano na poziomie 3,8 proc. Premier Morawiecki mówi, że to najlepszy budżet, jaki mogli wypracować dla rodzin i obywateli.

RadioZET.pl/LK/MP

Oceń