Posłanka PO sugerowała, że Kaczyński wręczył Morawieckiemu kopertę [WIDEO]

Redakcja
28.12.2018 13:49
Sejm. Posłanka PO Agnieszka Pomaska sugerowała, że Kaczyński wręczył Morawieckiemu kopertę
fot. PAP/Tomasz Gzell

Agnieszka Pomaska, posłanka PO, w piątek z mównicy sejmowej mówiła o kopercie wręczonej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Taka sugestia padła podczas nadzwyczajnego posiedzenia w sprawie uchwalenia ustawy dotyczącej akcyzy na ceny prądu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Podczas pytań poselskich do rządowego projektu ustawy głos zabrała Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej.

Swoje wystąpienie rozpoczęła od wymienienia nazwisk osób związanych z politykami PiS, które w ostatnich miesiącach znalazły pracę w państwowej spółce energetycznej Energa.

Zobacz także

– Syn posła Smolińskiego (Maciej Smoliński, syn wiceministra infrastruktury, jest kierownikiem Biura Majątku Sieciowego Energa-Operator – przyp. red.), córka posła Cymańskiego (Marta Cymańska, córka posła Tadeusza Cymańskiego, jest głównym specjalistą ds. relacji z klientem w Energa Obrót Gdańsk – przyp. red.), brat redaktora Rachonia z TVP Info (Nikodem Rachoń jest szefem CSR w Grupie Energa – przyp. red.), radni PiS, między innymi Kacper Płażyński (kandydat PiS na prezydenta Gdańska został 1 czerwca 2017 roku kierownikiem w pionie do spraw korporacyjnych Energa SA – przyp. red.), współpracownicy pana posła Horały: Bełbot i Felmet, jego asystenci (Michał Bełbot jest prezesem Energa Oświetlenie, a Patryk Felmet dyrektorem ds. rozwoju w Porcie Gdańsk – przyp. red.) – podkreśliła Pomaska.

Po chwili dodała: „Nie wystarczy 30 sekund, nie wystarczyłoby godziny. Dzisiaj cała sala widziała, jak prezes Kaczyński z kopertą wołał do ciemnego saloniku pana premiera Morawieckiego. Czy w tej kopercie kolejna lista nazwisk...”

Podczas próby zadania pytania o zawartość koperty wicemarszałek Sejmu wyłączył mikrofon posłance opozycji.

Zobacz także

Posłowie o cenach prądu

W piątek po godz. 11 posłowie przystąpili do pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Projekt ten przyjął w ubiegłym tygodniu rząd. W czwartek do tego projektu wniesiono autopoprawkę.

Po debacie nad projektem Sejm zdecydował o skierowaniu go do dalszych prac na posiedzenie połączonych komisji: finansów publicznych oraz do spraw energii i skarbu państwa. Komisje zajęły się projektem tuż po zakończeniu pierwszego czytania.

Marszałek Sejmu ogłosił przerwę w obradach do godz. 15:30.

Zobacz także

RadioZET.pl/polsatnews.pl/PTD